Huutokaupat.com
Hae sivustolta

Kiinteistö Oy Pirjasoja myy

Kerrostalo, Kaksio 53.7 m², Maalämpö, Hissitalo, Hoitovastike vain 215 €, Ylin kerros, Säkylä

Katsottu 100 kertaa

1 / 36

Myydään

Talotyyppi
Kerrostalo
Huoneita
Kaksio
Asuinpinta-ala
53,7 m²
Rakennusvuosi
1975
Hoitovastike
214,80 €
Rahoitusvastike
28,46 €
Yhtiövastike yhteensä
243,26 €
Velkaosuus
751,57 €
Kaupat viimeistään
16.6.2026
Käsiraha
2 000 €

Heti vapaa omaan asumiseen tai sijoitukseen (hyvätuottoinen kohde) Ylin kerros, kulmahuoneisto. Siisti ja asiallinen kaksio Säkylän Mäntypuistossa. 55 asunnon iso ja vakavarainen taloyhtiö. Myydään kuolinpesän toimeksiantona.

Myyntiehdot

Myyjä pidättää oikeuden hyväksyä tai hylätä korkein tarjous.

Kohde myydään käyttäjien välisenä kauppana. Huutokaupat.com ei toimi kaupan osapuolena.

Tarjoukset tehdään myyntihinnasta ylöspäin.

Asunnon ostaja ottaa 751,57 € suuruisen huoneiston velkaosuuden vastatakseen.

Korkeimman tarjouksen tehneen henkilön on tarjouksen hyväksymisen jälkeen maksettava käsiraha 2 000 € kahden (2) vuorokauden sisällä.

Tarjoukset tehdään annettuun ajankohtaan mennessä. Korkein tarjous on se tarjous, jonka myyjä on korkeimpana hyväksynyt. Huutokauppaan voi osallistua myös henkilökohtaisesti paikan päällä jättämällä myyjälle tarjouksen. Kiinteistö Oy Pirjasoja ja ostaja sitoutuvat kirjaamaan kaikki tarjoukset järjestelmään. Tarjouksen tehnyt hyväksyy nämä myyntiehdot suorittaessaan huudon.

Kohteeseen tutustuminen

Huutajalla on ennen tarjouksen tekemistä velvollisuus tutustua kyseiseen huoneistoon, yhtiötä koskeviin dokumentteihin ja asiakirjoihin. Ostaja ei jälkikäteen voi vedota sellaiseen seikkaan, joka olisi ennakkotarkastuksessa voitu havaita.

Myyjän antamat tiedot

Kiinteistö Oy Pirjasoja vastaa kohteeseen liittyvien asiakirjojen oikeellisuudesta ja ajantasaisuudesta. Kiinteistö Oy Pirjasoja vakuuttaa antaneensa ostajalle kaikki tiedot, jotka myyjä tietää ja joiden voidaan olettaa vaikuttavan kauppaan.