Huutokaupat.com
Hae sivustolta

Ekman Capital Oy myy

HUIPPUYKSIÖ KRUUNUVUORENRANNASTA, uusi/valmistuva yksiö 29 m², 2026, Helsinki

Katsottu 179 kertaa

1 / 14Myydään eniten tarjoavalle

Myydään

Talotyyppi
Kerrostalo
Huoneita
Yksiö
Asuinpinta-ala
29 m²
Rakennusvuosi
2026
Hoitovastike
147,90 €
Rahoitusvastike
300,24 €
Yhtiövastike yhteensä
448,14 €
Velkaosuus
123 540 €
Kaupat viimeistään
2.6.2026
Käsiraha
2 000 €

Nyt tarjolla todellinen alkukesän herkkupala Huutokaupan asiakkaille Helsingin Kruunuvuorenrannasta!

Tässä kohteessa on kohdallaan niin sijainti, taloyhtiö kuin asunto. Tämä 29m2 yksiö (B24) sijaitsee talon toisessa kerroksessa. Asunnossa on korkeatasoiset materiaalit kuten kivitaso, lankkuparketti, Siemensin kodinkoneet, laadukas keittiö ja kylpyhuone. Keittiö on upea tumman vihreä sävy, ja parketti on tammea. Asunnossa on viilennysjärjestelmä ja kohteessa on modernia teknologiaa, ja tämä esimerkiksi lämpenee osittain merivedestä tuotetulla lämmitysenergialla. Asunnosta on upeat merimaisemat Suomenlinnan ja Haakonlahden suuntaan.

As Oy Helsingin Kultasirittäjä on omalle tontille kesäkuussa (10.6.2026) valmistuva taloyhtiö, jossa rakennuttaja on Skanska. Kohde on tehty korkeiden ympäristövaatimusten mukaisesti poikkeuksellisen korkealla laadulla. Hoitovastike on matala ja kohde tarjoaa neutraalin kassavirran yhtiölainan lyhennys mukana. Kohteen energialuokka on A.

Sijainti ei voisi olla parempi juuri valmistuneen Kruunusiltojen ja meren välittömässä läheisyydessä. Kohde tarjoaa poikkeuksellisen elämäntavan kantakaupungin kupeessa mutta kuitenkin merellisen luonnon siivessä omassa rauhassa. Alueelta löytyvät kaikki keskeiset palvelut. Kruunusillat avaavat raitiotieyhteyden keskustaan tulevan vuodenvaihteen aikana, ja kevyen liikenteen väylän ovat jo avoinna.

Vastaavia huippukohteita tulee erittäin harvoin tarjolle Huutokauppaan. Nyt kannattaa tarttua tilaisuuteen. Kohde myydään siirtosopimuksella, jossa ostaja maksaa Huutokaupan voittohinnan lisäksi rakennuttajalle loput maksuerät 37.062e.