Huutokaupat.com
Hae sivustolta

Ekman Capital Oy myy

TARJOUSHINTA YIT:n uudiskohteesta** Uusi Kerrostaloasunto, 3h, 59 m², 2022, Kaskelanrinne, Vantaa

Katsottu 182 kertaa

1 / 13Myydään eniten tarjoavalle

Myydään

Talotyyppi
Kerrostalo
Huoneita
3h
Asuinpinta-ala
59 m²
Rakennusvuosi
2022
Hoitovastike
259,60 €
Rahoitusvastike
1 165,08 €
Yhtiövastike yhteensä
1 424,68 €
Velkaosuus
192 965,38 €
Kaupat viimeistään
10.6.2026
Käsiraha
185 250,33 €

Tarjolla uusi YIT:n rakentama kolmio asunto Vantaan uudelta korttelialueelta Kaskelanrinteestä!

Tässä 59m2 (kerros 4/7) asunnossa A24 on toimiva pohjaratkaisu, kodikas avokeittiö, tilava kylpyhuone saunalla, ja asunto sijaitsee kauniissa vehreässä kulmauksessa, jotsa voi nauttia lasitetulta parvekkeelta. Makuuhuoneet ovat käytännöllisesti eri puolella asuntoa ja säilytystilaa on reilusti. Asunnon materiaalit ovat laadukkaat ja ajattomat, sisältäen muun muassa Puustellin keittiön ja tammiparketin.

As Oy Vantaan Viikuna on vuonna 2022 valmistunut taloyhtiö omalla tontilla. Hoitovastike on maltillinen vain 259,60e/kk ja talosta löytyy kattavat yleistilat. Kohde sijaitsee Vantaan Kaskelanrinteessä Porttipuiston vieressä, josta löytyvät kattavat palvelut ja runsaasti työpaikkoja. Kohteesta pääsee nopeasti myös Tikkurilan keskukseen julkisilla yhteyksillä.

Helsingin Sanomat ennustivat loppuvuoden artikkelissa merkittävää arvonnousua kyseiselle alueelle tulevan Vantaan raitiotien johdosta. Nyt on siis erinomainen tilaisuus niin sijoittajalle kuin oman kodin ostajalle hankkia laadukas kohde merkittävästi kehittyvältä sijainnilta. Kohteen alkuperäinen kauppahinta on ollut noin 100.000e, ja asunnon yhtiölainaa on maksettu valmiiksi noin 10.000e edestä. Lähtöhinta 10.000e vastaa siis alkuperäistä 0e kauppahintaa.

Myyjä vastaa yhtiövastikkeesta lyhennyksellä 1.7.2026 asti.

Lisätiedot ja myynti:

Jyri Ekman, DI